Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jahody aneb další ukázka toho, jak snadno lze vyvolat hádku

21. 5. 2009
Jahody aneb další ukázka toho, jak snadno lze vyvolat hádku
 
První den v práci … a tak mamka, jelikož končila pozdě, skočila ještě do obchoďáku a koupila velmi výhodně nějaký ty jahody, papričky, mrkvičky ….
Ale hlavní jsou jahody.
„Jedny jsou pro tebe.“ oznamuje NO-ovi. Něco zabručel tak, že mu nešlo rozumět.
My – dětičky – jsme si jahody hezky odrbali od toho zelenýho, umyli … spapali. Nic těžkého.
Cca tři dny po koupení oněch jahod, kdy už by měly být snězeny … nám mamka řekla, že si je máme připravit, že je NO zřejmě nebude jíst.
Strhávám obal a kouká na mě shnilá jahoda. A pak to začalo. My čtyři děcka a mamka … „v koupelně“ jsme se začali rozčilovat, jak nehorázné plýtvání to je. NO seděl vedle v pokoji, kde jinde než u svého pc a poslouchal. A začal řvát, že máme držet huby, nebo že nám je rozbije. Ano! A to jaksi opomněl, že tohle řval i na svoje dvě dcerušky, na které nedá dopustit!
Mamka se zvedla a šla mu klidným hlasem oznámit, že si je měl připravit dřív. Že je neměl nechat zkazit. NO se začal obhajovat, že on přece říkal, že je nechce (To bylo to zabručení?).
Začali na sebe štěkat … NO plácal hovadiny, kterých se doufám mamka bude držet. Nechce aby mu podstrojovala, aby mu kupovala jídlo. Takže to vidím tak, že pokud bude mamka silná a neústupná, NO umře během týdne hlady XD. Nee, nejsem škodolibá. Fakt ne. Ale jinak to nevidím. … Mm…a to bych ani nebyla já, kdybych se do toho taky nezapojila. Z bezpečí „koupelny“ jsem se přidávala na stranu mamky, hájila jsem ji a říkala jí, ať se na NO vykašle a nic mu teda nekupuje, když si to tak přeje. Bylo mi od něj sděleno, že JÁ bych měla raději zavřít hubu. ….
Jahody skončily tak, že je mamka vykrájela … umyly se a s rozšklebenými obličeji jsme je snědli. Nic nám z nich nebylo, proč by taky mělo. … Vím, co se o tomhle říká, ale to mi nevadí.
 
Takže … ponaučení, milé děti? … Když jste paličatí kreténi jako NO, kupujte si jídlo sami.
 
Vaše Kyr
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář